Franko költöztetés logó

Blog

5 kritikus terület a költözésben, amin könnyen elcsúszhat

5 kritikus terület a költözésben, amin könnyen elcsúszhat

Talán már hallott jó pár rémsztorit a költöztetőkkel kapcsolatban, vagy a költözés viszontagságairól. Ez egy „ingatag” szakma, vélik sokan. A költözés mindig káosz (hiszik ezt megint mások).

Ezért fordulhat elő az, hogy hiába van tele az ismeretségi körünk rémsztorikkal, a költözés projektje bő sugárban fröcskölő véres sebekkel, képtelenek vagyunk leszűrni, hogy mi a tanulság ebből.

Hoztunk ebben a cikkben 5 olyan területet, amire fokozottan odafigyelve elkerülhető a káosz és csalódottság.

Az emberek gyakorta normalizálnak bármit, amit tartósabb ideig vagy gyakran megtörténik velük.

Ha valamit sokáig csinálnak, ha valamit sokszor hallanak, ha valamit rengetegszer látnak, akkor egy idő után akkor is természetesnek és logikusnak fogják venni a tevékenységet, a jelenséget, a szituációt….

 

ha közben teljesen

értelmetlen,

hatástalan, kártékony

vagy eredménytelen is.

 

Ebben a cikkben 5 olyan területet veszünk a több mint 30 éves, hivatásként űzött költöztetés szakmai tapasztalatunk alapján, amivel megbontjuk az tévhitekből és illúzióból szőtt beletörődés szálait a fejekben és rámutatunk hol van a probléma.

Laikusként a költöztetés témájának imbolygó padlóján könnyen megcsúszhatunk, hiszen véleményünk szerint ehhez mindenki ért (akárcsak a focihoz).

A cikk választ ad arra is, hogy miként kerülje el az "asztalbafejemetverős" felismeréseket a költözés során.

1. Beszéljünk a költöztetés árajánlatkéréséről úgy, ahogy még eddig nem

Ha élet-stresszorokról van szó, a költözés közvetlenül a lista tetején áll.

Költözik, tehát a párját, két gyerekét, macskát és kutyát költözteti odébb mondjuk egy 130 m2-es házba egy budapesti 65 m2-es panelból.

A képlet valahogy gyakorta így fest:

Végre költözik.
Kitalálta, hogy hova.
Van célvárosa és kinézett ingatlan is.

Na és most hogyan tovább?

A költözési költségek kiszámításakor a legtöbb ember nem veszi figyelembe (akár barátokkal akár céggel költözik) az összes lehetséges költözési költséget.

  • Az üzemanyagköltségeket, valamint a munkaerő költségeit arra az időre, amelyre a költözőknek el kell jutniuk az A házból a B házba.
  • Azt, hogy a szállítmány nehezebb is lehet. Ez pedig költségnövekedést eredményezhet.
  • Vagy azt, hogy csomagolási szolgáltatások pluszban igényelhetőek-e.
  • A költözés költségét befolyásolják-e a kiegészítő szolgáltatások (bútorok szétszerelése és újbóli összeszerelése, speciális cikkek mozgatása)?
  • Ugyanúgy a költözés dátumát sem: hétköznapi, hétvégi vagy ünnepnapokon történő költözés általában sokkal többe kerül, mint szezonon kívüli költözés.
  • Vagy azt, hogy a teherkocsi milyen közel tud a bejárati ajtóhoz parkolni, ugyanis ez is ez befolyásolja a költöztetés hosszát. Ezáltal az árat is.
  • Szétszerelendőek-e a bútorok? Ha igen, a levitelük akár többfordulós is lehet, ezszintén növeli az időt.

A brigád létszámát, a költöztetés nagysága, nehézsége, a címek rakodási körülményei, tehát maga a munka összetettsége is befolyásolja.

Tehát hogyan kér a többség árajánlatot egy költöztetőcégtől – hibásan? Mik a fix árak veszélyei? Ebben a cikkben írtunk róla, ahol felvázoltuk a mi elszámolásunk egyszerűségét, átláthatóságát egy szemléltető példa segítségével (fiktív Budapesten belül végzett költöztetés esetén).

2. Nem tudunk csomagolni?

A több mint 30 éves pályafutásunk alatt egy nagyon érdekes jelenséget sikerült megfigyelnem a költözők körében.

Ez a jelenség egy evolúciós folyamat, ami a következőképp zajlik le a legtöbb költöző fejében:

  1. Először azt gondolják róla az emberek, hogy nincs semmi szükségük egy profi költöztetőre, nélküle is menni fog a költözés.
  2. Aztán röviddel a költözés megtervezése után (rosszabb esetben egy kaotikus költözés után) rájönnek, hogy szakszerű segítség nélkül bizony kínszenvedés is lehet a költözés.
  3. A felismerés nyomán elkezdenek innen-onnan kapkodva segítséget kérni BÁRMELYIK cégtől. Bármilyen ajánlat alapján, csak olcsó legyen.
  4. Majd miután ezekkel a sebtapaszokkal hozzáraknak némi káoszminimalizáló élményt az egész eseményhez, el is könyvelik, hogy ők már mindent tudnak egy költözésről (szívesen tanácsot is adnak bárkinek), de sajnos még egy költöztetőcéggel sem jobb a helyzet.
  5. És innentől jön a felelősség klasszikus kenegetése.

A kókler szakma, a hirtelen jött költözés szituációja, az asszony, az igénytelenség, bármi. Végtelen mennyiségű sztorit hallottam és hallunk azzal kapcsolatban, miért nem lehet gördülékenyen ma költözni.

Meglepődünk, miközben az általunk költöztetett személyek és családok sikeres és olajozott költözéseinek sorát tudjuk felsorolni.

A költöztetés egy szakma és többről szól, mint cipekedésről.

És itt jön a képbe az, amit szintén „mindenki tud”.

Mindenki eljut legalább egyszer ide, de nem mindenki jut túl ezen fülig érő mosollyal. Pakolni, csomagolni, rendszerezni kevés ember szeret.

És gyakorlati tapasztalat, hogy nem is tud.

A költözéshez pakolni nem egyenlő egy szombat délutáni nagytakarítással. Csomagolóanyagok, eszközök, dobozok, szemeteszsákok, címkék, vastag filc, ragasztószalag. Lehet ezeket rosszul is használni.

Miért felejtse el a garázs rejtett zugaiban porosodó műszaki eszközök dobozait? Miért előnyösek a költöztetődobozok? Milyen egyéb eszközökkel lehet védeni a bútorokat és hogyan utaznak egy költöztetőcég tehergépkocsijában?

Ez a cikk Önnek szól, ha annyi energia pislákol Önben a pakolást gondolatát tekintve, ami éppen, hogy csak megtartja a külső vázát. Csomagolni mindenki tud, vagy mégsem? Költözés és csomagolás és egy kis fejtág.

3. A barátokat inkább hívja meg egy sörre, de ne egy költözésre

Talán ez most erős volt.

DE mindjárt meg is magyarázom.

Gyakori jelenség, hogy a költözés hiányos tervezéssel kivitelezve nem számított szituációkat eredményez.

Meglepődnek sokan az elkért végösszegen (eltér a fixálttól), a fordulók száma nem annyi, mint amennyit ígértek (többet kell fordulni), utólag a bútorok itt-ott javításra szorulnak, étkeztetik a költöztetőket, akik nem túl kedvesek.

Ráadásul a lakásban dohányoznak.

Akinek van keze, lába és egy személygépkocsinál nagyobb szállítóeszköze, alkalmassá válik a költöztetésre (vélik sokan). Pedig ez is, mint bármi más: egy szakma. 

DE mi a helyzet a barátokkal?

Senki sem szeret csomagolni és mozgatni, rakodni, cipekedni.

Szívességből sem. Vagy cserébe viszonzást vár.

Akik elfoglaltak, valószínűleg nem a legjobb lehetőségeink lesznek, akiket elérhetünk.

Nehezebben tudják hozni az ütemtervet is. Utána számolt annak, hogy például akár egy 20 km-es távolság oda vissza, nem is egyszer, mennyi üzemanyagba, azaz pénzbe kerül? (Barátokkal sem olcsóbb.)

Azonban egyéb nemkívánatos hozadékai is vannak a barátokkal történő költözésnek, amiről kevesen beszélnek. Ebben a cikkben írtunk néhány humorosnak címkézett önfelismerő jelenetképet, hogy tisztában legyen reálisan a nagy nap eseményeivel.

4. Nem lesz attól megfelelő egy tehergépkocsi, mert van négy kereke

Nem kell ide más csak egy tehergépkocsi.

Az egyik visszatérő slágercím a költöztetés szakmájában.

Előfordulhat, hogy a dobozokat és bútorokat valóban biztonságos módon csomagoltuk, kitömésük buborékos fóliával és zsugorfóliával biztosított. Ennek hála, talán a nagyi régi porcelántányérja sem fog balesetet szenvedni a megfelelő kitöltőanyagok miatt.

Majd behajítják egy ponyvás kocsiba és a rázkódásoknak hála a munka is kárba vész. Amikor elindul a gépkocsi, szépen elkezd mozogni a ponyvát tartó vasszerkezet.

Sokan csak remélni merik, hogy nem lesz nagyobb kár az alacsonyan felrakható ingóságokban, ill. a magasra, több rétegben felrakott bútorok sem szenvednek majd csorbát.

Ennek a vágynak az elérésében jelentős szerepe van a járműnek (is).

Magyarországon egyedülálló költöztető tehergépkocsik (dobozos, párnázott oldalfalú, egyedileg költöztetések elvégzésére kialakított teherautók, több méretben léteznek) által végzik el a profi költöztetők a költözéseket.

Ők azok, akik maszatolás helyett valóban képesek nagyságrendeket ugrani a sikeres költözések lebonyolításában.

De vajon mi az, ami miatt az emberek többsége nem jut el arra a következtetésre, hogy amit költöztetésnek definiálnak az valójában egyenlő egy vegetáló szobanövény vitalitásával?

Talán mert nem ismerik a költöztetési ingóságok rakodási metódusát és azt, hogy ténylegesen mit él át a költöztendő lakásuk akár 20 km-en át. Pláne külföldre költözés esetén, itt írtuk róla.
„Külföldre költözöm” – hogyan ússza meg a költözést száraz lábbal?

5. Nem a benzinköltség miatt drágább egy külföldre költöztetés

A külföldre költözésnél rengeteg olyan feladat van, ami csak folyton bővül

  • intézni a kinti lakhatást,
  • a papírokat,
  • munkahelyi teendőket
  • összepakolni az ingóságokat.

A külföldi költözés örömét viszont növelheti, ha szakember segítségét veszi igénybe. Olyan költöztetőket, akik nem először lépik át a határokat.  

Mi például több mint 20 éve végzünk nemzetközi költöztetéseket.

Mindezt egyedi és speciális tudással, kiemelkedő szakmai színvonallal, speciális költöztető tehergépkocsikkal és erre a fizikai munkára „szakosodott” munkatársakkal.

Mi szükséges ahhoz, hogy a külföldre költözés ne egy vagon ablakon kidobott pénz legyen, hanem valóban megérje belevágni?
Hiába a jól kecsegtető élet, a lezsírozott munka és lakhely, ha odáig stresszel és aggodalommal van kikövezve az út és egyre több tüzes karikát kell átugrani. A nemzetközi költözés tudnivalóiról itt is írtunk, valamint meséltünk arról, hogy milyen Norvégiába költözni.

Költöztetés a gondja? A Franko-Teher megoldja! A költöztetés egy szakma, mi pedig ebből a szakmából élünk 1990 óta!

FrankoKöltöztetés (Franko-Teher Kft.)

Budapest, 1182 Regöly u. 8.
Adószám: 13192103-2-43
Cégjegyzékszám: 01 09 723012

Telefonos elérhetőségünk:
hétfő—szombat: 9 - 18
vas.—ünnepnapokon: zárva
Telefon: +36-1-290-33-80

telefonszámok

Telefonos elérhetőségünk:

hétfő—szombat: 9 - 18

vas.—ünnepnapokon: zárva


+36-1-290-33-80

+36-20-9552-669

+36-20-9797-004

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.