Amikor a kiégés folyamata megmutatkozik egy költözésben is?
A költözés nagy szó. Hacsak nem egy lakással odébb költözik, óriási változással jár együtt.
Napi rutinok (másféle közlekedési szokások), más környék és emberek és egészen megváltozott mikrokörnyezet. Korunk egyik népbetegsége a kiégés számos ember életében megmutatkozik, de olykor egészen kis életrészletekben, mikroeseményekben is felfedezhetőek. Hogyan kerülje el a kiégést a költözés során és miért lehet Önre veszélyes?
Számtalan élethelyzetben érezhetjük azt, hogy az élet egy kemény pókerjáték.
Egy pókerjáték, ami determinálja a sorozatos hibákat, majd döntéseinket meg is bosszulja.
A revansra nem azonnal kerít sort.
Eleinte elhiteti velünk, hogy minden rendben, jó úton járunk. A rossz döntéseink is jutalmat kapnak – akárcsak a pókerben, de ez csak a látszat – mindezt azért viszi véghez, hogy később nagyobb sarcot szedhessen.
A rossz döntések mindig visszaköszönnek.
Az életünk során pedig legalább egyszer megküzdünk egy olyan jelenséggel, amit úgy hívnak: kiégés.
Gyakorlatban csak azt érezzük, hogy kifáradtunk, nyúzottak vagyunk, a "jégcsapkirály állapot" egyre inkább begyűrűzik mindenbe.
Felelős munkakörben még inkább potenciál.
Eleinte egyre inkább nehezünkre esik a napi rutinmunka, kimerültség érzése lesz úrrá rajtunk. Majd egyre inkább igyekszünk mentális távolságot tartani a munkánktól, bizonyos emberi kapcsolatainktól.
Csökkenni kezd a szakmai hatékonyságunk.
Negatívak, rosszkedvűek és tartósan lehangoltak leszünk (nem, ez az állapot nem egyenlő a depresszióval).
Hogyan éghetünk ki akár egy költöztetés folyamatában?
Hogyan égessen el sok pénzt egy "megoldjukokosba” költözéssel? – szól a költői kérdés.
Ha költözünk, akkor szeretnénk minél előnyösebben és persze minél olcsóbban megoldani. Nem áldoznánk túl sokat erre, hiszen nem kell túl sok mindent csinálni:
A. pakolni
B. emelni, cipelni
C. elszállítani
De tényleg ennyi volna a költöztetés?
A költöztetésben évtizedek óta dolgozó szakembereknek nem kell 5 perc se és példák sorát fogják hozni a fenti kérdésre (az elherdált összegekre).
Nem hiába teszünk fel mi is annyi kérdést egy árajánlat kiadásánál. Laikusként viszont a költöztetés témájának imbolygó padlóján könnyen megcsúszhatunk, hiszen véleményünk szerint ehhez mindenki ért.
Holott a költözés egy élet-stresszor, amikor az élet elénk áll ezzel a teherrel. Ilyenkor hiába takarozunk a tévhitekkel és rossz beidegződésekkel:
- Csak legyen olcsó az ajánlat a költöztetőcégtől!
- Ezt a Géza is megcsinálja
- Nem kell ide más csak egy tehergépkocsi
Mi az 5 lépcsőfok, amit oly sokan megmásznak mire kiégnek egy költözés során
„Először még minden happy”
Az élettől kaptunk egy új feladatot: költözünk.
Izgatottan tervezzük a nagy napot, végigpásztázzuk a lakást, mit vigyünk, mit ajándékozzunk el. Hány forduló lesz a költözés és mikorra is időzítsük azt. Nagy hőfokon elégedettséggel, elkötelezettséggel, energiával esünk neki.
A kiégés szikrája ott kezd el lángra kapni, amikor a lelkes tervezés előre kezdi vetíteni a stresszt:
- a nem megfelelő szempontok figyelembevételével,
- a folyamatosan olcsóságra törekvő igyekezettel,
- a tévhitekkel és téves elképzelésekkel.
A kezdeti időszak éppen ezért hamis biztonságérzetet ad.
„A kiégés kezdetét veszi”
Az optimizmus veszített erejéből, gyakori stressztünetekkel küzdünk. A dobozok nem megfelelőek a pakolásra. A beígért baráti segítség az utolsó pillanatban bedobta a törölközőt.
Már a macskával is ingerlékenyebb vagyunk.
„Egyre stresszesebb minden”
A teendők listája csak gyűlik; de valahogy se idő, se ked, se erő hozzájuk. Kiderült, hogy a bútorokat nekünk kell szétszerelni, hogy a költöztetők már csak cipelni tudják. Akik természetesen késnek.
„Vörös zóna: már kiégtünk”
Arcunk lilább, mint a tavaszi levendula.
Meglepődünk a végösszegen (eltér a fixálttól), a fordulók száma nem annyi, mint amennyit képzelünk, a régi lakás tiszta dohányszag (költöztetők nem bírták ki), és a tehergépkocsiban ide-oda mikroütközésnek kitett bútorok sarka itt-ott lepergett.
A költözés izzasztó és stresszes.
A tünetek kritikussá válnak. Ebben a fázisban még inkább megjelenik a csalódottság érzése.
A költözés ezen szakaszában már minden percben fizikai vagy érzelmi problémákat tapasztalunk: szapora szívverés, mellkasi fájdalom olykor, szétszórtság, idegesség, ingerlékenység, fejfájás és persze az „elegem van érzés”.
Hogyan kerülhető el, hogy kiégjünk a költözés folyamtában?
A költözés egész folyamatát átélhetjük stressz nélkül, nyugalommal, ha már a kezdeti startnál odafigyelünk az ajánlat részletességére, kidolgozottságára.
A költözés során a teherképkocsik dobozos felépítményén (profibb helyeken) minden szorosan csomagolva, berakva együtt mozog a merev és párnázott oldalfallal. A bútorsérülések tehát elkerülhetőek.
A kifejezetten költözésre ajánlott standard dobozokkal nemcsak a költözésben, de a csomagolásban is megspórolhatjuk a macerás helyzeteket. Cégünknél a bútorok szét-, és összeszerelését is szakszerűen végezzük el.
A legtöbb energiát, pénzt és időt azonban az előkészületeknél spórolhatja meg leginkább (kevesebb dolog költözik, kevesebb is lehet az ajánlat összege).
Ismerje meg Költöztetés checklistánkat.
Amivel minden részlet időben a helyén lehet.
Cikkünkben hoztunk egy költöztetős ellenőrzőlistát, mert egy költözésnél nem a költözés napja a legizzasztóbb kihívás, hanem az azt megelőző néhány hét.
Rendszer és rend nélkül a költözés alatt felesleges összegeket és időt fecsérelhetünk el.
Habár egy költözés így is, úgy is változásokat hoz be az ember életébe, lehet az a végletekig rendszerezett. A költözés ideális esetben egy előre tervezhető esemény, aminek a hétköznapokra gyakorolt negatív hatását minimalizálni lehet. Ha ezzel Ön is egyetért, keressen fel minket, még a kezdetek kezdetén: Telefonon vagy kérjen ajánlatot.